Firma Bayrağı

Firma Bayrağı

Firmalar logolarını türk bayrağında olduğu gibi bir kumaş üzerine bastırır ve genellikle firmaların ön cephesinde kullanırlar. Buna da firma bayrağı denir. Firmalar logolu bayraklarını çoğu zaman türk bayrağı ile beraber kullanmaya özen gösterirler. Türk bayrağının gölgesinde firma logosunun da parlamasını isterler. Bu nedenle de firma bayrakları türk bayrakları ile kombin edilerek kullanılır.

Yan yana uzun direklerle dikilen bayraklar dalgalandırılır. Kurumsal açıdan firmaların vazgeçilmezi olan firma bayrağı uygulaması firmanın müşterilerinin gözünde de sadakatli bir yere sahip olmaktadır. Firma bayrağı ile türk bayrağı genellikle aynı boyutlara sahip olmazlar. Türk bayrağı firma bayrağı ile kıyaslandığında daha uzun bir boya sahiptir. Firma bayrağı daha kısa bir boyda dikilmiştir. Her iki bayrağında yan yana aynı boyda dikili olmaları varsayıldığında firmanın logosu türk bayrağının gölgesinde kalabilir ve ilk bakışta görülemeyebilir idi.

Ancak firmalar firma bayraklarını türk bayrağından daha aşağıda tutmakta ve kişilerin firmanın logosunu daha iyi seçebilemlerine yardımcı olmaktadır. Firma bayrakları albayrak üretim firması tarafından kaliteli bir yapı ile üretilmektedir.

Firma bayrağının daimi dışarıda bulundurulması hızlı bir şekilde yıpranmaya ve yırtılmalara aynı zamanda çabuk kirlenmesi ihtimaline dayanılarak bayrakların kumaşları dayanıklı kumaşlardan elde edilmektedir. Hava şartlarının olumsuz seyr ettiği durumlarda bile firma bayrağı sağlam yapısını koruyabilmekte ve albayrak müşterilerine tüm saygınlığı ile kaliteli hizmet verebilmektedir.