Makam Türk Bayrağı

Makam Türk Bayrağı

Makam Bayrağı Özellikleri

  • Saten kumaş üzerinden üretilen makam türk bayrağı çift kat veya tek kat olarak üretilmektedir.
  • Fabrikasyon veya empirme baskı tekniklerinden yararlanılmaktadır.
  • Kenarlarında sarı saçaklar kullanılmaktadır.
  • Makam direkleri ile birlikte kullanımına önem verilir ve bulunduğu ortamlar adından da anlaşılacağı üzere makam odaları olmaktadır.

Makam Bayrağı Kullanım Alanları

Kullanım alanları bakımından makam türk bayrağı devlet dairelerinde devletinj kamu ve kuruluşlarında yerini almaktadır. Yanı sıra özel şirketlerin logoları ile de kullanılabilmekte ve firmalar türk bayrağının aseletinden yararlanarak müşteri kitlesi gözünde önemli düzeye yükselmeyi istemektedirler.

İlk intiba önemli olduğundan bir nevi makam türk bayrağı reklam amaçlı olarak kullanılıyor da denilebilir. Albayrak firması makam türk bayraklarını yurt içinde ve yurt dışında satışa sunmakta ve devletin ilgili birimlerine göndermektedir. Şahsa ait firmalarda firmanın logosu ile birlikte kullanılmak istenildiğinde talepler doğrultusunda imalat gerçekleşir.

Genellikle mekan sahipleri masalarında makam türk bayrağı kullanırlar. Masada kullanılan bayrakların direkleri daha kısa boyutta imal edilir. Devlet erkanlarını karşılama törenlerinde ise makam bayraklarının direklerinin uzun olması sağlanır. Kullanıcıların beklentileri üzerine çıkan masa bayrakları gün geçtikçe daha arttırılıyor ve daha da kullanım alanı buluyor.

Sadece türk bayrağı değil bütün türk devletlerini temsilen 17’li sembolize masa bayraklarının perakende satışlar arasında yer aldığını söylemek mümkündür. Makam bayraklarının kalite üzerine imal edilmesini isteyerek alışveriş yapmayı arzu eden kişiler albayrak kalitesinden yararlanabilirler.