Türk Bayrağı

Günlük yaşamda sıkça rastladığımız bayrakların farklı noktalarda farklı formlarda karşımıza çıktığı dikkat çekmekte. Böylesi bir çeşitliliğin zamanla ortaya çıkan ihtiyaçlardan dolayı oluştuğunu ifade etmek mümkün. Farklı nitelik ve özelliklere sahip olan bayrak ürünlerinin plaj, olta, yelken, makam, gönder, Türk, masa bayrağı, flama gibi birçok çeşidinin bulunduğunu söylemek mümkün. Ürün kategorilerinin isimlerinden de anlaşılacağı üzere her biri farklı noktalarda farklı nitelikler için kullanılmakta. Kullanılacağı ortamın özelliklerine bağlı olarak farklı kumaş ve farklı baskı tekniklerine sahip olan bayraklarda bu hususa dikkat edilmektedir.

Plaj bayrakları genel anlamda şirketlerin reklam panosu haline gelmiştir, olta bayrak; kaliteli – dikkat çekici ve ucuz olması nedeniyle kullanıcının dikkatini çekmeyi başarmıştır. Öte yandan; makam bayraklarında saten kumaş kullanılır ve çift katlı – kenarları saçaklı olacak şekilde üretim gerçekleştirilir. Gönder bayrağı göndere çekilen bayrağı ifade eder ve dış ortam koşullarına dayanıklı olacak şekilde üretimi gerçekleştirilir. Bu ve benzer kriterlerden dolayı hemen her Bayrak türünün kendi içinde farklı özellik ve niteliklere sahip olduğu görülür. Bundan dolayıdır ki; bayrakların kullanılacağı ortamlar çok önemlidir. Örneğin, bir masa bayrağını alıp dış ortamlarda kullanmanız halinde hızlı bir kirlenme ve yıpranma ile karşılaşırsınız. Özellikle; Türk Bayrağının ülkemizde çok ciddi bir öneme sahip olmakla beraber manevi bir nitelikte taşıması önemini bir kez daha ortaya koyar. Bayrak ürünleri temin etme noktasında bu yüzden hassasiyetle hareket edilmeli ve bayrağa saygınızı alışverişleriniz esnasında göstermelisiniz.

Bayrak türleri her türlü ortam için uygun bir ürünün ortaya çıktığını göstermekte. Eski dönemlerde tek bir çeşit bayrağın farklı ortamlarda kullanılmaya çalışıldığı dikkat çekerdi ancak; gelişen tekniklerle birlikte farklı noktalar için farklı niteliklere sahip bayrakların üretildiği görülüyor. Bu duruma bağlı olarak da alışveriş öncesinde hangi ortamda kullanılacaksa öncelikle iç ya da dış mekan belirlenmesi yapılıyor ve siparişler bu doğrultuda geçiliyor. Kullanım alanları doğrultusunda kullanacağınız kaliteli bayrak ürünlerinin her anlamda beklentilerinizin üzerinde nitelikleri ile ön plana çıktığını fark edeceksiniz. Modern üretim koşulları altında üretimi gerçekleştirilen ürünlerin muazzam etkilerine yakından tanık olacaksınız.

Bayrak Nedir?

Bir ulusun birliğini simgeleyen, belli bir topluluğun ya da bir kuruluşun simgesi olarak kullanılan, renk ve biçimi özel olarak tasarlanmış, çoğunlukla dikdörtgen biçiminde olan ve genellikle bir göndere çekilen, bir yere asılan kumaş.
“Türk bayrağı, kırmızı zemin üstüne beyaz ay ve yıldızdan oluşmuştur”

Türk Bayrağı

Bayrak bir milletin bağımsızlığını ve bütünlüğünü temsil eden bir öğedir. Bayrak tarihten günümüze insanların toprak üzerinde bütünlüğünü temsil etmiştir. Türk Bayrağı Cumhuriyet’in kuruluşundan günümüze vatanımızın milli birlik ve beraberlik duygusu içinde birliğimizi temsil etmiştir. Türk Bayrağı imalatı ve satışı firmamız Albayrak Bayrak Sanayi 1985 yılından beri bayrak üretimi ve satışı yapılmaktadır. Ürettiğimiz bayraklar yurtiçi ve yurtdışı kamu kurum ve kuruluşlara perakende ve toptan satışı yapılmaktadır. Ürettiğimiz Bayraklar 1982 anayasasın da belirtilen ebat ve ölçülerde üretimi firmamız tarafından yapılmaktadır.

Ürettiğimiz Türk Bayrakları iç ve dış mekanlarda değişik milli bayramlarda kullanılmak üzere talep edilen ürünler belirtilen adreslere kargo ile gönderimler yapılmaktadır. Türk Bayrağı üretimi ve satışı firmamız bünyesinde üretilmekte olup, gerek baskı kalitesi gerek kumaşı en üst standartlarda üretilmektedir. Firmamız bünyesinde her ebat Türk Bayrağı satışı, Türk Bayrağı imalatı, Türk Bayrağı toptan ve Türk Bayrağı perakende satışı yapılmaktadır Türk Bayrağı kullanım alanları;

Dış mekanlarda kullanılan Türk Bayrakları

1- Direklerde Kullanılan büyük Türk Bayrağı %100 polyester kullanılan bölgenin hava şartlarına göre üretimi yapılmakta olup her türlü hava şartlarına karşı çok uzun süre kullanılmaktadır.Ürettiğimiz Türk Bayrakları TSE standartlarına göre üretilmekte olup müşterilerin taleplerine sunulmaktadır.

2- Türk Bayrağı bayramlarda ve milli günlerde sokak ve bina cephelerinde kullanılan Türk Bayrakları Fabrikasyon Baskı olup TSE standarlarında Üretilmektedir.

3- Kamu kurum ve özel şirketlerde direk bayrağı ; bu alanda kullanılan Türk Bayrakları değişik ebatlarda olup TSE standartlarında üretilip direğin yüksekliğine göre değişik ebatlarda üretimi firmamız tarafında yapılmaktadır.

4-  İç mekanlarda kullanılan Türk Bayrakları

a- Makam Bayrağı; Bu bayrak makam direği ile beraber makam odalarında kullanılan bir bayrak çeşitidir.

b- Masa bayrağı masaüstünde kullanılan 15×22,5 ebatlarında olup masaüstlerinde kullanılan bir bayrak çeşitidir.

Türk Bayrağı

Türk bayrağı; üretiminden imalatına kadar firmamızın tesislerinde, üretimi yasaların belirtiği şekilerde ve ölçülerde, türk bayrağı imalatı yapılmaktadır. Türk bayrağı geçmişten günümüze mili birliğimizin, beraberliğimizin ve inancımızın sembolü olmuştur. Türk bayrağının anlamı oluşumu hakkında detaylı bilgiler aşağıda belirtilmiştir. Türk bayrağı bağımsızlığımızın sembolüdür. Bayrak; hangi millete ait iseler, o vatanın şahsiyetlerinin, bağımsızlıklarının işaretleridir. Türk bayrağı na saygı göstermek, türk miletine, devletine, insanına, inançlarına saygı göstermek demektir. Bazı bayraklarda o bayrağı başında taşıyan milletlerin tarihi tecrübeleri, yüreklendirdikleri tarihi misyonları sembolleşmiştir.

Türk Bayrağı ile ilgili güzel sözler hareketli Türk Bayrağı indir bayrak bayrakçı flama bayrak imalatı ucuz bayrak parti bayrağı seçim bayrağı masa bayrağı poster dijital baskı hareketli Türk Bayrağı indirme hareketlİ Türk Bayrağı ve konularla Türk Bayrağı Türk Bayrağı tema Türk Bayrağı indir turk bayrağı indir Türk Bayrağı Türk Bayrağı İle İlgİlİ söz Türk Bayrağı Türk bayrağı, Türk Bayrağı ilgili sözler Türk Bayrağı ile ilgili yazı Türk Bayrağı ile ilgili sözler Türk Bayrağı indir Türk Bayrağı Türk Bayrağı göster Türk Bayrağı ile ilgili güzel sözler Türk Bayrağı ile ilgili söz Türk Bayrağı ile ilgili sözler Türk Bayrağı ile ilgili yazı Türk Bayrağı ile ilgili yazılar Türk Bayrağı indir

 • Türk Bayrağı’nda Kullanılan Kumaşlar
 • Türk bayrağı iç ve dış mekanda kullanıldığı için kumaşlar farklılık göstermektedir.
 • Türk Bayrağı’nda Kullanılan Dış Mekan Kumaşları
 • Türk bayrağı dış mekanlar için raşel, alpaka, paraşüt, kumaş türünden imalatı yapılır.
 • Türk Bayrağı’nda Kullanılan İç Mekan Kumaşları
 • Türk Bayrakları iç mekanda kullanılmak için saten kumaştan üretilir.
 • Türk Bayrağı’nın Üretimi

Türk bayrağının üretiminde fabrikasyon baskı tekniği ile ronjan ve disper baskılar yapılmaktadır.
Türk Bayrağı Ölçüleri Meydan Süsleme Bayrakları

 • 20*30 cm 200*300 cm 50*200 cm
 • 30*45 cm 300*450 cm 75*300 cm
 • 40*60 cm 400*600 cm 100*400 cm
 • 50*75 cm 500*750 cm 150*600 cm
 • 70*105 cm 600*900 cm 200*800 cm
 • 100*150 cm 800*1200 cm 250*1000 cm
 • 150*225 cm 1000*15000 cm 300*1600 cm

Türk Bayrağı Satışı

Türk bayrağı satışı toptan ve perakende olarak firmamızın bünyesinde yapılmaktadır. Her ihtiyaca cevap verebilecek kadar geniş baskı kapasitemiz ile Türk bayrağı satışı yapmaktayız. Türk bayrağı siparişi vermek için bizimle iletişime geçiniz.